6_icon

Drodzy Rodzice,

W styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Szanujemy rodziców mamy i taty, czyli naszych dziadków, dlatego dziękujemy im, że się nami opiekują, spędzają z nami czas i martwią się o nasze zdrowie.

W kalendarzu zaznaczaliśmy ważne uroczystości – wiemy, że Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy odpowiednio: 21 i 22 stycznia. Rozmawialiśmy o ważnej wartości, jaką jest POMOC. Nauczyliśmy się, w jaki sposób możemy pomagać ludziom starszym, znamy zasady kulturalnego zachowania się w stosunku do naszych babć i dziadków oraz innych starszych osób.

Przygotowaliśmy dla dziadków uroczystość oraz własnoręcznie wykonaliśmy dla nich laurki.

Bawiliśmy się  literą b, B. Wyodrębnialiśmy głoskę b w nagłosie i wygłosie. Potrafimy odczytywać globalnie wyrazy i zdania z nowo poznaną literą.

Ćwiczyliśmy spostrzegawczość i pamięć wzrokową – utrwaliliśmy cyfry od 1 do 5. Doskonaliliśmy umiejętność liczenia, a także rozumienia poleceń: tyle samo, więcej o…, mniej o… Umiemy klasyfikować, odkładać, dokładać.

Cały czas rozwijamy mowę komunikatywną – doskonaliliśmy zwłaszcza umiejętność prowadzenia rozmówi budowania zdań.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Poznaliśmy różne zimowe dyscypliny sportowe. Wiemy, w których wykorzystuje się narty, a w których sanki czy łyżwy, potrafimy podać ich nazwy. Rozmawialiśmy o ważnej wartości, jaką jest UCZCIWOŚĆ. Rozumiemy, jak ważne jest przestrzeganie zasad i zachowania fair play nie tylko na zawodach sportowych, ale także w naszym codziennym życiu.

W tym tygodniu poznaliśmy kolejną literę n, N. Globalnie czytaliśmy wyrazy i zdania. W dalszym ciągu ćwiczyliśmy wyodrębnianie głoski w nagłosie i wygłosie, analizę i syntezę głoskową.

Do zimowych zabaw zachęciła nas piosenka Sypie śnieżek – poznaliśmy jej słowa, bawiliśmy się w jej rytmie, umiemy reagować na kilka sygnałów dźwiękowych.

Ćwiczyliśmy kodowanie i dekodowanie. Poznaliśmy naszą walutę, rozumiemy pojęcia banknoty, monety, bilon.

Rozwijaliśmy sprawność dłoni, wykorzystując różnego rodzaju techniki plastyczne.

W dalszym ciągu rozwijaliśmy sprawność fizyczną poprzez  ćwiczenia gimnastyczne, a także udział w minizawodach.

Powrót do aktualności
rysunek


Archiwum

rysunek